کلینیک طب سوزنی
http://www.dabi.ir/teb-sonati-pasdaranکلینیک طب سنتی و سوزنی09212860817-28426499


کلینیک طب سنتی و سوزنی
09212860817-28426499


خدمات ما شامل :
*زالو درمانی
* مشاوره و مزاج شناسی
* طب سوزنی
* بادکش گرم و سرد
* حجامت
* غمزمی باشد.


برای رزرو وقت زالو درمانی بادکش حجامت گرم در طب سنتی پاسداران با شماره های زیر تماس بگیرید :
28426499
09212860817


محیط کلینیک به صورت دائم ضدد عفونی شده و تمام نوبت دهی ها با فاصله از یکدیگر قرار داده میشود ، به طوری که در زمان حضور شما مراجعه کننده دیگری در اتاق حضور ندارد .

طب سنتی چیست؟

طب سنتی سابقه ای طولانی دارد. این مجموعه دانش ، مهارت و شیوه های مبتنی بر سبک زندگی ، اعتقادات و تجربیات بومی فرهنگ های مختلف از جمله طب سنتی ایرانی است که در حفظ سلامتی و همچنین در پیشگیری ، تشخیص ، بهبود و حتی درمان استفاده می شود. کلینیک طب سنتی پاسداران افتخار آن را دارد که با پزشک متخصص و درمانگران حرفه ایی از سال 96 در خدمت همشهریان محترم می باشد.در این مقاله سعی می کنیم ، شما را با زالو درمانی که برای بسیاری از ایرانیان هنوز ناشناخته است ، آشنا کنیم.

جایگاه زالو درمانی در پزشکی غرب

در آمریكا ، زالو درمانان اغلب برای نجات بیماران قلبی که رگ های مسدود دارند و در معرض خطر مرگ قرار دارند پیش از جراحی از زالو درمانی استفاده میکنند. زالو در ایالات متحده توسط Leeches USA تأمین میشود و آنها زالو آماده در فرودگاه نیویورک را برای حمل و نقل اضطراری در هفت روز هفته و شبانه روز آماده نگه می دارند. زالوهای مورد استفاده در واقع از فرانسه آمده و مورد تأیید FDA هستند. آزمایشگاه های Monarch Labs در ایالات متحده در تلاشند تا پرورش زالو را در ایالات متحده را توسعه دهند ، اما راهی برای دستیابی به تأیید FDA دارد.
تاریخچه زالو درمانی

از زمان مصر باستان ، برای درمان ناهنجاری های سیستم عصبی ، مشکلات دندانپزشکی ، بیماری های پوستی و عفونت ها از زالو استفاده میشده است.
امروزه ، آنها بیشتر در جراحی های پلاستیک و سایر میکروسرجری ها ( جراحی های بسیار کوچک مانند جراجی واریکوسل) مورد استفاده قرار می گیرند. این به این دلیل است که زالو هیرودین و پروتئین هایی را که برای جلوگیری از لخته شدن خون کار می کنند ترشح می کنند. این ترشحات همچنین به عنوان ضد انعقاد آور شناخته می شوند. این باعث می شود خون به سمت زخم ها جاری شود تا به آنها در بهبودی سریع تر کمک کند.

هیرودوتراپی (زالو درمانی) یک روش درمانی اثبات شده علمی با استفاده از زالوهای دارویی است. هیرودو مدیسینالیس ، هیرودو وربانا یا هیرودو اورینتالیس قرن ها در معالجه بیماران استفاده می شده است. در گذشته ، ثابت شده بود که زالو درمانی برای تعدادی از شرایط از جمله درمان زخم در جنگ ها مؤثر است. در حال حاضر ، از زالوها برای کمک به درمان آبسه ها ، آرتروز ، گلوکوم ، میاستنی گراویس ، ترومبوز و برخی از اختلالات وریدی استفاده می شود. همچنین ممکن است از زالوهای پزشکی در جراحی پلاستیک و برخی از مشکلات گردش خون استفاده شود. در حین تغذیه ، زالوها مخلوطی پیچیده از مواد مختلف بیولوژیکی و دارویی فعال را درون زخم ترشح می کنند.
زالو درمانی چگونه صورت می گیرد و چقدر زمان میبرد؟

زالوهای دارای سه فک با ردیف های ریز دندان هستند. آنها پوست فرد را با دندان های خود سوراخ می کنند و ضد انعقاد خون را از طریق بزاق خود وارد می کنند. سپس زالوها شروع به استخراج خون ، به مدت 20 تا 45 دقیقه انجام میدهند . این مقدار خون مساوی است با مقدار نسبتاً کمی خون ، تا 15 میلی لیتر در هر زالو، زالوهای دارویی اغلب از پرورشگاه های تولید زالو به دست می آیند، البته زالوی صیدی نیز وجود دارد، که در کلینیک های ای معتبر به هیچ عنوان مورد استفاده قرار نمی گیرد.
برای چه کسانی زالو درمانی توصیه میشود؟

چندین مورد وجود دارد که در طب سنتی ایرانی می توان از زالو درمانی استفاده کرد. افرادی که ممکن است از این جراح کوچک بهره مند شوند شامل افرادی است که به دلیل عوارض جانبی دیابت ، عضو قطع عضو هستند، که بسیاری از افراد با زالو درمانی مانع قطع عضو شده اند، افرادی که به بیماری قلبی مبتلا شده اند و رگ های قلبی ها آنها مسدود و یا تا درصد بسیار زیادی بسته شده است و باید عمل قلب باز انجام دهند و افرادی که تحت عمل جراحی زیبایی قرار گرفته اند مانند جراحی بینی و در نتیجه خطر از بین رفتن برخی از بافت های خود را دارند ، شامل می شوند. همچنین از زالو برای درمان نیز برای لخته های خونی و واریس به شذت توصیه میشود.


برای رزرو وقت زالو درمانی بادکش حجامت گرم در طب سنتی پاسداران با شماره های زیر تماس بگیرید :
28426499
09212860817
تماس با ما
پرفروشترین ها
نظرات
مدت زمان نمایش این صفحه پایان یافته است
لطفاً جهت تمدید نمایش صفحه با شماره تلفن 44291085 تماس بگیرید